Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Αθήνα ’90

0
1034

Τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα ματς στο Main Round του Uefa Futsal Cup στο Βελιγράδι υπέστη το απόγευμα η Αθήνα ’90, με αποτέλεσμα να κυνηγά ένα “θαύμα” για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ελληνική ομάδα ηττήθηκε με 5-2 από την Σερβική Ekonomac, αν και βρέθηκε να προηγείται με ανατροπή στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

Το ματς: Μόλις στο 5′ οι Σέρβοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όμως η Αθήνα ’90 αντέδρασε εντυπωσιακά και με δύο γκολ στο 8 και στο 12′ από Παπαδόπουλο και Τριάντη αντίστοιχα, έμοιαζε να μπορεί να διεκδικήσει κάτι καλό από τον αγώνα.

Η ισοφάριση ωστόσο δεν άργησε να έρθει (14′), ενώ το ημίχρονο έκλεισε άσχημα για τους πρωταθλητές Ελλάδας, καθώς ο δείκτης του σκορ είχε φτάσει στο 4-1 με άλλα δύο τέρματα από τους οικοδεσπότες στο 19′ και στο 21′. Το δεύτερο μέρος κύλησε χωρίς πολλά γκολ και με την Αθήνα ’90 να μην καταφέρνει να κλείσει την ψαλίδα. Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε 2 λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού.

Επόμενος αντίπαλο για την Αθήνα ’90 είναι η Κροατική Nacional το προσεχές Σάββατο.