FUTSAL: ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

0
297

Το παιχνίδι ανάμεσα στον Υπερίωνα και στην ΑΕΚ, μαγνητίζει τα βλέμματα της 11ης αγωνιστικής της Futsal Super League.Σημαντικό παιχνίδι και αυτό ανάμεσα σε Δούκα και Ολυμπιάδα Mythical.

Πιο συγκεκριμένα σήμερα Σάββατο(6/12) στο κλειστό του Γέρακα (17.30) ο Υπερίωνας υποδέχεται την ΑΕΚ. Οι γηπεδούχοι θέλουν να πάρουν μια ακόμη νίκη, που θα τους εδραιώσει ακόμα περισσότερο στην πρώτη τριάδα του πρωταθλήματος. Στην αντίπερα όχθη η ΑΕΚ θέλει μια νίκη που θα τις δώσει τεράστια ώθηση για την συνέχεια και θα την διατηρήσει στο κυνήγι της πρώτης τετράδας.

Την Κυριακή(7/12) διεξάγονται δύο παιχνίδια.Η αρχή γίνεται στις 15.οο στο Ρέθυμνο όπου η ομώνυμη ομάδα θα υποδεχτεί τον Ερμή Ζωγράφου.Ο Δημήτρης Καλογεράκης και οι παίκτες του θέλουν φτάσουν στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα και να εξαντλήσουν τις όποιες πιθανότητες παραμονής έχουν για παραμονή.Από την άλλη πλευρά ο Ερμής θέλει το τρίποντο που θα του δώσει αέρα έξι βαθμών από την Σαλαμίνα, η οποία παίζει με την Αθήνα 90.Το άλλο παιχνίδι της ημέρας θα γίνει στον Ταύρο.Ο Μινώταυρος θα παίξει με το Νέο Ικόνιο.Οι << κόκκινοι>> θέλουν το τρίποντο για να πλησιάσουν την πρώτη τριάδα και να εκμεταλλευτούν στραβοπάτημα των πρωτοπόρων. Το Ικόνιο από την πλευρά του θα παλέψει για το καλύτερο δυνατό.

Την Δευτέρα(8/12) η αγωνιστική ολοκληρώνεται με άλλα δύο παιχνίδια.Στις 19.00 ο ανεβασμένος Δούκας   θα υποδεχθεί στο Δαίς την Ολυμπιάδα Mythical.Η ομάδα του Άλκη Βανδώρου θέλει την νίκη που θα τις δώσει άλλο αέρα για την συνέχεια και την εκδίκηση για την βαριά ήττα του πρώτου γύρου.Η <<Σάντα>> μετά την απώλεια στο παιχνίδι με τον Μινώταυρο θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.Η αγωνιστική ολοκληρώνεται στις 19.15 στο κλειστό της Πολιτείας.Η Αθήνα 90 υποδέχεται την Σαλαμίνα.Η ομάδα του Άγγελου Εμμανουιλίδη αναμένεται εύκολα ή δύσκολα να πάρει τους τρεις. βαθμούς.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 

ΥΠΕΡΙΩΝΑΣ -ΑΕΚ     ΣΑΒΒΑΤΟ  6/12   17.30

ΡΕΘΥΜΝΟ FUTSAL-ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ  7/12  15.00

ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ  ΚΥΡΙΑΚΗ  7/12  19.55

ΔΟΥΚΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ MYTHICAL  ΔΕΥΤΕΡΑ  8/12  19.00

ΑΘΗΝΑ 90 -ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΔΕΥΤΕΡΑ  8/12  19.15

 

Κώστας Παπάζολου