ΤΡΙΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

0
478

Την τρίτη της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια γνώρισε η Εθνική Ελλάδος των ανδρών. Αυτή την φορά η Ουαλία ήταν αυτή που πήρε την νίκη με 4-2.

Η γαλανόλευκη πραγματοποίησε εντυπωσιακό ξεκίνημα καθώς στο 10 λεπτό προηγούνταν με 2-0 χάρη στα γκολ του Ανδρέα Μάντη. Ο άσσος του Υπερίωνα  σημείωσε και τα τρία τέρματα της εθνικής μας. Όμως πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο οι Ουαλοί κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, χάρη σε δύο γκολ του  Zulkamain στο 13ο και 19ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν την νίκη με τους Ουαλούς να αποδεικνύονται πιο ψύχραιμη και να παίρνουν το παιχνίδι. Αρχικά ο Thomas στο 22 και ο Jekins στο 37 και ενώ η εθνική αγωνιζόταν με πέμπτο παίκτη, διαμόρφωσαν το τελικό 4-2.

Οι σύνθεση της εθνικής:

Ελλάδα(Στέφανος Σοιλεμές):Θεοφίλου, Δελλαπόρτας, Κωνσταντίνου, Μάντης, Ασημακόπουλος, Λ. Αλεξόπουλος, Δ. Αλεξόπουλος, Πάνου Κ., Τσατσούλης, Σταυρακόπουλος, Καραθανασόπουλος, Παπαδόπουλος, Στόλης