ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΗ Η ΙΝΤΕΡ

0
743

Εντυπωσιάζει για τα καλά η Κ-20 της Ίντερ στο πρωτάθλημα υποδομών της Ιταλίας. Οι «Νερατζούρι» φιλοδώρησαν με τέσσερα γκολ την Μίλαν στο κλασσικό ντέρμπι του Μιλάνο και έτσι πέτυχαν την έκτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, παίρνοντας από νωρίς μια διαφορά της τάξης των τεσσάρων βαθμών από την δεύτερη Κιέβο.

Το σκορ για την Ίντερ άνοιξε ο Καμαρά στο 8ο λεπτό ενώ δυο λεπτά αργότερα ο πρωταγωνιστής του αγώνα Πούσκας έκανε το 0-2. Για τους γηπεδούχους μείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Βίντο στο 34ο λεπτό και στο 82ο ο Σάντις άφησε την Μίλαν με 10 παίκτες αφού αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνοντας δυο ακόμη γκολ με τον ρουμάνο, Πούσκας στο 83’ και στο 88’ διαμορφώνοντας το τελικό 1-4 και ταυτόχρονα πραγματοποιώντας χατ-τρικ.

Αξίζει να σημειωθεί πως σε μόλις έξι αγωνιστικές η Ίντερ έχει πετύχει 26 γκολ ενώ έχει παθητικό τα μόλις τρία τέρματα.

Την ακριβώς αντίθετη πορεία της Ίντερ πραγματοποιεί η Βίρτους Λαντσιάνο η οποία μετράει έξι ήττες σε ισάριθμα ματς , μένοντας έτσι στην τελευταία θέσητου βαθμολογικού πίνακα, χωρίς βαθμούς. Τα γκολ που έχει δεχθεί είναι 23 ενώ έχει σκοράρει μόλις δυο φορές.

Επιμέλεια: Γιώργος Τατάκης