ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΣΤΟ ΟΑΚΑ

0
275

Το minifootballnews.gr ήταν παρών στη Συνέντευξη Τύπου του παιχνιδιού της Καλλονής κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Ο προπονητής της Καλλονής, κ.Γιάννης Ματζουράκης, ξεκίνησε τις δηλώσεις του, δίνοντας συγχαρητήρια σε έναν Παναθηναϊκό που όπως είπε άξιζε τη νίκη. Τόνισε πως ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο έγιναν πολλά λάθη και υπήρξε γενικότερη έλλειψη συντονισμού από την ομάδα του, ωστόσο, όπως είπε στο δεύτερο ημίχρονο η διάταξη της ομάδας άλλαξε και στα πρώτα λεπτά είχαν την ευκαιρία να πετύχουν κάποιο γκολ μέχρι όμως το 27΄ καθώς ο ΠΑΟ έκανε το 3-0. Σε ερώτηση του minifootballnews.gr σχετικά με τους πολλούς τραυματισμούς που ταλαιπωρούν την Καλλονή, απάντησε λέγοντας πως δεν θα απέδιδε εκεί την ήττα και πως ο κύριως τους στόχος είναι να διορθώνουν τα λάθη τους.

Από την μεριά των φιλοξενούμενων, ο προπονητής των «πρασίνων», κ.Γιάννης Αναστασίου, αρχικά δήλωσε πως δεν θα έπρεπε να επιτρέψουν μία εμφάνιση όπως αυτή κόντρα στον Αππόλωνα και απέδωσε τη νίκη στην σοβαρότητα που έδειξαν κόντρα σε μία πολύ καλή και ποιοτική ομάδα  όπως η Καλλονή. Για το αγωνιστικό κομμάτι ο anastasiouτεχνικός του Παναθηναϊκού, δήλωσε πως η ομάδα του μπήκε πολύ δυνατά, έχασε πολλές ευκαιρίες και θεώρησε μεγάλη επιτυχία το ότι τα γκολ προήλθαν από τα χαφ καθώς τόνισε πως είναι σημαντικό μετά την αποχώρηση του Φιγκερόα να υπάρχουν παίκτες στην ομάδα που μπορούν να σκοράρουν. Ωστόσο, συνέχισε λέγοντας πως δεν στέκονται σε αυτή την νίκη, η ομάδα διανύει έναν μαραθώνιο όπως δήλωσε και χρειάζεται δουλειά και υπομονή. Επιπρόσθετα, ο κ. Αναστασίου, έδωσε και αυτός απάντηση σε ερώτηση που είχε από το minifootballnews.gr σχετικά με το αν η ομάδα των «πρασίνων» χρειάζεται μεταγραφική ενίσχυση τον Ιανουάριο, δηλώνοντας πως την συγκεκριμένη χρονική περίοδο η ομάδα θα συνεχίσει με τους παίκτες που υπάρχουν ήδη στο ρόστερ και αν ο Παναθηναϊκός κρίνει πως χρειάζονται παίκτες και τα οικονομικά μπορούν να ανταπεξέλθουν τότε θα γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις. Συνοψίζοντας, ο προπονητής του Παναθηναϊκού, πρόσθεσε πως όλα τα παιχνίδια είναι ίδια, δίνουν τρεις βαθμούς και η νοοτροπία του ΠΑΟ πρέπει να είναι η λειτουργία των παικτών του σαν ομάδα, αν αυτό επιτευχθεί θα μπορέσει να αντιμετωπίσει οποιοδήποτε αντίπαλο.