ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ

0
367

Ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο η 10η αγωνιστική των 8 ομίλων του πρωταθλήματος Παμπαίδων της ΕΠΣ Αθηνών.

Ξεχωρίζει η νίκη και η προσπέραση στην πρώτη θέση του Κεντάυρου Βριλησσίων επί της ΑΕΚ στον πέμπτο όμιλο, ενώ στον έκτο η Κορωνίδα με την εκτός έδρας νίκη επί της πρωτοπόρου Νέας Ιωνίας την πλησίασε στους 2 βαθμούς.

Πιο αναλυτικά:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τριφυλλιακός – Βύρων 2-1

Πανιώνιος Καισαριανής – Χαλάνδρι 0-1

Άρης Χολαργού – Αγ. Παρασκευή 1-2

Απόλλων Χαλανδρίου – Παπάγος 1-2

Αμπελόκηποι – Αγ. Θωμάς 0-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ. Παρασκευή 30

Παπάγος 25

Άρης Χολαργού 20

Πανιώνιος Καισαριανής 18

Απόλλων Χαλανδρίου 13

Αγ. Θωμάς 13

Τριφυλλιακός 10

Χαλάνδρι 9

Βύρων 7

Αμπελόκηποι 0

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ήφαιστος Περιστερίου – ΑΟ Περιστερίου 1-2

Κολωνός – Άρης Πετρούπολης 1-2

Γαλαξίας – Κηπούπολη 2-2

ΑΕ Περιστερίου – Φοίνικας Περιστερίου 1-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Φοίνικας Περιστερίου 28

ΑΟ Περιστερίου 27

Ήφαιστος Περιστερίου 21

Άρης Πετρούπολης 18

ΑΕ Περιστερίου 17

Κηπούπολη 13

Κολωνός 10

Γαλαξίας 7

Ανθούπολη 3*

Αττικός 0*

*Ανθούπολη και Αττικός έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιακός Ν. Λιοσίων – Ατρόμητος Αθηνών 1  1-7

Χρυσούπολη – Αγ. Ιερόθεος 3-4

Ελπίδα Αγ. Αναργύρων – Ηρακλής Περιστερίου 1-2

Καματερό 1 – Αγ. Ανάργυροι 0-3

Ρεπό: Απόλλων Αθηνών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ατρόμητος Αθηνών 1  25

Απόλλων Αθηνών 21

Αγ. Ιερόθεος 21

Ηρακλής Περιστερίου 18

Αγ. Ανάργυροι 16

Καματερό 1  9

Ολυμπιακός Ν. Λιοσίων 6

Ελπίδα Αγ. Αναργύρων 3

Χρυσούπολη 0

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγ. Δημήτριος – Σούρμενα 0-3 α.α.

Δόξα Βύρωνα – Κεραυνός Γλυφάδας 0-4

Καλαμάκι – Φοίνικας Καλλιθέας 2-0

Διάνα Ηλιούπολης – Δάφνη Π. Φαλήρου 1-4

ΑΕ Γλυφάδας – Άγιαξ Ταύρου 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Κεραυνός Γλυφάδας 26

Δάφνη Π. Φαλήρου 24

Δόξα Βύρωνα 20

Σούρμενα 18

Διάνα Ηλιούπολης 15

ΑΕ Γλυφάδας 14

Καλαμάκι 14

Άγιαξ Ταύρου 7

Φοίνικας Καλλιθέας 3

Αγ. Δημήτριος 0

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Βριλήσσια – Πανιώνιος 2-1

Παράδεισος – Πανερυθραϊκός 5-3

ΑΕΚ – Κένταυρος Βριλησσίων 1-3

Λυκόβρυση – Πεύκη 2-0

Ελπιδοφόρος – Μελίσσια 1-6

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Κένταυρος Βριλησσίων 24

ΑΕΚ 22

Πανιώνιος 17

Παράδεισος 17

Λυκόβρυση 17

Πανερυθραϊκός 12

Μελίσσια 12

Βριλήσσια 10

Πεύκη 7

Ελπιδοφόρος 1

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νέα Ιωνία – Κορωνίδα 0-1

Ερμής Ειρ. Ηρακλείου – ΑΕ Ηράκλειο 2-2

ΠΑΣ Γαλάτσι – Γκυζιακός 2-2

Κρόνος Αθηνών – Αθηναΐδα 0-1

Ρεπό: Άτλας Κυψέλης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Νέα Ιωνία 21

Κορωνίδα 19

ΠΑΣ Γαλάτσι 17

Ερμής Ειρ. Ηρακλείου 15

Γκυζιακός 14

ΑΕ Ηράκλειο 9

Αθηναΐδα 9

Άτλας Κυψέλης 6

Κρόνος Αθηνών 0

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος Αθηνών 2 – Ορφέας Αιγάλεω 1-1

Ιεράπολη – ΑΕ Ιλίου 8-0

Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Κεραυνός Πετρούπολης 3-0

ΑΟ Ιλίου – Άτταλος 1  1-5

Ρεπό: Χαϊδάρι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Χαϊδάρι 22

Ιεράπολη 22

Θρίαμβος Χαϊδαρίου 18

Ατρόμητος Αθηνών 2  14

Άτταλος 1  13

Κεραυνός Πετρούπολης 11

ΑΟ Ιλίου 9

Ορφέας Αιγάλεω 4

ΑΕ Ιλίου 1

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άτταλος 2 – ΑΟ Ιλίου 2  8-0

Ηρακλής Περιστερίου 2 – Δάφνη Αθηνών 2-2

Ειρήνη Πετρούπολης – Ολυμπιακός Ν. Λιοσίων 2  1-0

Ατρόμητος Αθηνών 3 – Καματερό 2  3-0

Ρεπό: Αίας Αθηνών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άτταλος 2  27

Ατρόμητος Αθηνών 3  21

Δάφνη Αθηνών 18

Καματερό 2  13

Ειρήνη Πετρούπολης 11

Ολυμπιακός Ν. Λιοσίων 2  8

Ηρακλής Περιστερίου 2  8

Αίας Αθηνών 7

ΑΟ Ιλίου 2  1

 

Θάνος Λακιώτης