ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ20 ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ: ΚΕΡΚΥΡΑ-ΟΦΗ 3-1

0
185

Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 29ης και προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λίγκας, η Κέρκυρα επικράτησε του ουραγού του βαθμολογικού πίνακα, ΟΦΗ, με σκορ 3-1.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα των Φαιάκων στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γεωργακόπουλος. Δυο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η γηπεδούχος ομάδα διπλασίασε τα τέρματά της με το Χανδρινό. Στο 76’ μείωσε προσωρινά για την ομάδα του Ηρακλείου ο Μπολάκης σε 2-1, για να έρθει 4 λεπτά αργότερα ο Μπαμιόγλου να διαμορφώσει το τελικό 3-1 υπέρ της Κέρκυρας.

Το πρόγραμμα της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λίγκας , η οποία θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο, περιλαμβάνει τις ακόλουθες αναμετρήσεις: