Προβάδισμα 2-0 για την Αθήνα’90

0
554

Ένα συναρπαστικό αγώνα, παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο κλειστό της Πολιτείας.

Στον δεύτερο τελικό του Πρωταθλήματος Σάλας, οι «μπλε» του Δούκα, ηττήθηκαν με 7-4 στην παράταση (κ.α. 4-4) μη καταφέρνοντας να κρατήσουν το προβάδισμα τους (3-4) στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Οι «πράσινοι» αγωνίστηκαν με επιπλέον παίκτη γηπέδου στα τελευταία 4 λεπτά, κινδύνευσαν δύο φορές να δεχτούν το 5ο τέρμα (άστοχα σουτ σε κενό τέρμα) αλλά στο τέλος κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση… Εκεί, οι γηπεδούχοι είχαν πιο καθαρό μυαλό, εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι και διπλασίασαν τις νίκες τους (2-0) στους τελικούς. Θυμίζουμε ότι ο τίτλος κρίνεται στις 3 νίκες.

Ο 3ος τελικός της σειράς διεξάγεται την προσεχή Τετάρτη στο Δαΐς (στις 19:30) με τον ΑΣΕΔ να ψάχνει το 2-1.