ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ (ΠΑΙΔΕΣ): ΜΑΙΝΕΤΑΙ Η ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ

0
598

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια για κατάληψη της πρώτης θέσης στη κανονική προσπάθεια του πρωταθλήματος πέτυχαν οι παίδες του Ηνίοχου που επικράτησαν εκτός έδρας με 3-1 της Ολυμπιάδας.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό της Αγίας Παρασκευής στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού με την Ολυμπιάδα όμως να κρατά το μηδέν στην άμυνα.

Ο Ηνίοχος προηγήθηκε στο 15΄με τον Διονέλη και διπλασίασε τα τέρματά του στο πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρος με τον Νικολόπουλο. Ωστόσο, η απάντηση της Ολυμπιάδας ήτανε άμεση καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χατζόπουλος με διαγώνιο σουτ μείωσε σε 2-1. Το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους κλείδωσε στο 29’ ο Δρακόπουλος που νίκησε με δυνατό σουτ τον Αντωνελάκη διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Έτσι ο Ηνίοχος παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος και διατήρησε την απόσταση των τριών βαθμών από τον Ερμή Ζωγράφου που νίκησε με 7-3 το Νέο Ικόνιο στο Πέραμα.