ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΝ «ΣΙΦΟΥΝΑΣ» Ο ΠΑΟΚ

0
359

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος πήρε ο ΠΑΟΚ, που πέρασε από τα Καμίνια επικρατώντας με το επιβλητικό 9-0 του τοπικού Ολυμπιακού, για την πρώτη φάση του θεσμού.

Ο «δικέφαλος του βορρά» μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού για να καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση. Η Ντιμιτρίεβιτς είχε δοκάρι μόλις στο 6’ και το σκορ άνοιξε τελικά η Χατζηγιαννίδου λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ακολούθησαν δύο τέρματα από την Αδαμάκη μέχρι το 20’ για το 3-0 και η Παντελιάδου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 28’και αφού λίγο πριν  είχε σουτ στο δοκάρι. Το ημίχρονο έληξε με ακόμα δύο γκολ για τις φιλοξενούμενες από τις Μάρκου και Ντιμιτρίεβιτς στο 31’ και το 36’ αντίστοιχα.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε όπως ήταν λογικό από τον ΠΑΟΚ, ωστόσο η ομάδα του Μερτ Ισμπιλίρ πέτυχε ακόμα τρία τέρματα με τις Ντιμιτρίεβιτς, Χατζηγιαννίδου και Δημητρίου για το τελικό 9-0.

Ολυμπιακός Καμινίων (Φρουζάκη): Ταβουλάρη, Χρυσάνθου, Μικιρδιτσιάν, Τσατσούρη, Κανελλοπούλου, Παπαδοπούλου, Μουριανού, Ζαβογιάννη, Λιαπάτη, Καστανιά, Σερβου ενώ την αποστολή συμπλήρωσαν οι Αμπού Κααφ, Σαλαπούρα, Μαρπίνη, Μπελενιώτου, Νομικού

ΠΑΟΚ (Μερτ Ισμπιλίρ): Παπακωνσταντίνου, Βλασιάδου, Λαγογιάννη, Δημητρίου, Μουρατίδου Μ., Ντιμιτρίεβιτς, Χατζηγιαννίδου, Μουρατίδου Ε., Αδαμάκη, Παντελιάδου, Μάρκου ενώ την αποστολή συμπλήρωσαν οι Αρβανιτάκη, Γκατζογιάννη, Βαρδάλη, Σπύρου, Γκάτζου, Ασημώνη, Κωνσταντοπούλου