ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ ΗΤΤΑ Η ΕΘΝΙΚΗ Κ-16

0
547

Με ήττα 3-2 από τη διοργανώτρια Μολδαβία ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Κ-16, για το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά.

Τα τέρματα για την ομάδα του Μπάμπη Ζελενίτσα σημείωσαν οι Καμπόσος (20΄) και Λημνιός (58΄), ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι η Εθνική, που δέχθηκε το τρίτο γκολ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 62ο λεπτό, λόγω αποβολής με κόκκινη κάρτα του Ράδη.

Την πρώτη θέση στο τουρνουά κατέλαβε η Σλοβακία μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Αλβανίας.

Ελλάδα: Ιακωβίδης (41΄ Σιαμπάνης), Μπέτσας (55΄ Βαλμάς), Ράδης, Κατράνης (48΄ Χελάς), Ρέτσος, Νάτσος (55΄ Κηπουρός), Λημνιός, Σκόνδρας (46΄ Τζουμάκης), Παυλίδης (46΄ Βάρκας), Καμπόσος, Αργυρίου (35΄ Τοπουζλής).

Πηγή: epo.gr