ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΩΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ Η ΑΕΚ

0
405

Με πρωταγωνιστή τον Ανδρέα Τηλιγάδα, ο οποίος πέτυχε τέσσερα τέρματα, η ΑΕΚ επικράτησε του τυπικά γηπεδούχου Ερμή Ζωγράφου με 3-6. Το παιχνίδι διεξήχθη στο “Γ.Κασιμάτης”.

Αν και ο Ερμής πήρε το προβάδισμα οι Κουτσίλας και Τηλιγάδας έφεραν Τούμπα το ματς ,για να έρθει ο Καραθανασόπουλος να δώσει διαφορά δύο τερμάτων στην “ένωση”. Ο Μάχας όμως πριν βγει το ημίχρονο έβαλε ξανά  τον Ερμή στο παιχνίδι.

Στην επανάληψη ο Τηληγάδας καθάρισε το παιχνίδι με τρία δικά του τέρματα.Για τον Ερμή είχε μειώσει σε 5-3 ο Αθανασίου.

Μετά από πολύ καιρό ο Δημήτρης Κουνταρδά είχε ξανά στην διάθεση του τους Κουβαρά και Μορφέση. Ο δεύτερος ταλαιπωρούνταν για μεγάλο χρονικό διάστημα από τραυματισμό.

Τους 19 βαθμούς στο πρωτάθλημα έφτασαν οι κιτρινόμαυροι που έχουν άλλα δύο παιχνίδια στην έδρα τους με Δούκα και Σαλαμίνα.Στους 6 βαθμούς παρέμεινε η ομάδα του Ζωγράφου η οποία συνεχίζει να μάχεται για την παραμονή της.