ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΑΡΗ

0
382

Συνεχίζονται τα αρνητικά αποτελέσματα για τις κορασίδες του Άρη, καθώς αυτή τη φορά τα κορίτσια του Ηρακλή Μακρίδη γνώρισαν την ήττα με 6-2 από την ΑΕ Φαλήρου, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Σύμφωνα με το σάιτ του Ερασιτέχνη Άρη «οι παίκτες της ΑΕ Φαλήρου προηγήθηκαν με 1-0 στο 9΄, ενώ στο 16΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους και δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 3-0. Οι «κίτρινες» μείωσαν με σουτ της Κυριαζίδη σε 3-1 στο 19΄, ενώ η ίδια παίκτρια ήταν αυτή που έκανε στο 24΄ το 3-2. Στο δεύτερο ημίχρονο, το προπαδικό της ΑΕ Φαλήρου βρήκε και πάλι δίχτυα στο 35΄, στο 45΄ και στο 49΄, με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί σε 6-2».

Άρης (Μακρίδης): Ψάλτη, Πολωνίδου, Βατού, Βουτσά, Γουαντίλ, Θωμαδάκη, Κυριαζίδη, Ευαγγελίδου, Χατζηνείρου, Σύραλη, Μουστάκη.

Πηγή: pressaris.gr