ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΟΡΘΙΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΙΤΑΛΙΔΕΣ

0
375

Η Εθνική ομάδα Νεανίδων ήρθε ισόπαλη με 1-1 με την Ιταλία, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του δεύτερου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, και πήρε τον πρώτο της βαθμό στον όμιλο.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με την Κοκοβιάδου, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι Ιταλίδες ισοφάρισαν με την Κικολέτι σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Να τονίσουμε πως στην πρεμιέρα η Εθνική ομάδα γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Αυστρία, ενώ την τρίτη και τελευταία αγωνιστική, η οποία είναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη  Πέμπτη 25/10, θα αντιμετωπίσει το Καζακστάν, με τις Αυστρία και Ιταλία να κοντράρονται μεταξύ τους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ελλάδα (Β. Κουτσάκης): Παπακωνσταντίνου, Κόλλια, Μουρατίδου, Πελεκούδα, Λυμπεράκη, Λάγιου, Κοκοβιάδου, Μίτκου, Ζίγκρα (Πάκου 62’), Βαρδάλη, Μάρκου (Λόγγου 89’).

Ιταλία (Κ. Κοραντίνι): Αλίκο, Κένσιγκ, Κανόνε, Λινάρι, Πιασέτζι, Φεράτι, Κικότι (Εουσέμπιο 64’), Ρε, Πουγκνάλι, Ζέκα, Μόσκια (Κιακίντι 46’).