ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΠΗΡΕ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (2-1) ΤΟΝ ΠΑΟ

0
346
Μεγάλη νίκη πήρε η ομάδα Κ15 του Πλατανιά, κόντρα στην αντίστοιχη του Παναθηναϊκού με 2-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου γύρου, του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.
Οι γηπεδούχοι ήταν φανερά ανώτεροι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5′, μετά από κερδισμένο πέναλτι του Γιαπιτζάκη και εύστοχη εκτέλεση του Αναγωνστόπουλου.
Πέντε λεπτά αργότερα(10′), η ομάδα του Αντώνη Καρατζή διπλασίασε τα τέρματά της με γκολ του Αναστασόπουλου και ουσιαστικά »καθάρισε» το παιγνίδι από το πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 47′ με γκολ του Χριστοδούλου, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Τζολάκης, Μαρουλάκης (59’ Ζουμαδάκης), Αργυρουδάκης, Κατσαρός Νικητόπουλος (46’ Παγωνάκης), Υρέτο (80’ Αποστολάκης), Αναστασόπουλος, Ντόις, Αναγνωστόπουλος, Αρζίδης (46’ Κακαβελάκης), Γιαπιντζάκης (75’ Ζαχαριουδάκης).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παρτύκα, Παλασκώνης , Μανιδάκης, Ζωγραφάκης, Πογιάννης, Σπίνος, Κουκουράβας, Καλομοίρης , Δουγένης, Σκεντεράι, Χριστοδούλου. Αγωνίστηκαν και οι Βενέτης, Αντωνίου, Ντούρο, Τουρούκης, Πετράι.