ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΝΙΚΕΣ

0
474

Δύο νίκες με πολύ καλές εμφανίσεις ήταν ο απολογισμός της Εθνικής Ομάδας κάτω των 16 στους φιλικούς αγώνες με τις αντίστοιχες ηλικιακές ομάδες της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού.

Πιο συγκεκριμένα, στις 24/2 το αντιπροσοπευτικό συγκρότημα νίκησε με 4-2 την Α.Ε.Κ. Το σκορ άνοιξε στο 10’ μετά από σουτ του Τζοβάρα και η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 15’ με τον Αντωνίου. Στο 23’ ο ίδιος παίκτης έβαλε μπροστά την Ένωση στο σκορ κάνοντας το 2-1. Στο 40’ ο Τσίγκος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και ευστοχώντας ισοφάρισε σε 2-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η Εθνική με δύο γκολ του Παπαδόπουλου(47’, 78’) πήρε τη νίκη με 4-2.
Η σύνθεση της Εθνικής: Χατζηεμμανουήλ (60΄ Σκιαθίτης), Τάμπας (41΄ Κουτσοποδιώτης), Σάμιος (41΄ Παπαδόπουλος), Αγιώτης (22΄ Μηχάι), Δημητρίου (41΄ Μανωλάκης), Ιγκμπινόμπα, Αναστόπουλος (41΄ Αποστολάκης), Κυριλλίδης (41΄ Αγγελόπουλος), Τσίγκος (41΄ Γκασούκας), Καμπέτσης (41΄ Νούκαρης), Τζοβάρας (41΄ Δημήτρουλας).

Την επόμενη μέρα (25/2), η εθνική ομάδα νίκησε με 2-0 τον Ολυμπιακό. Το σκορ άνοιξε στο 18΄ με πέναλτι ο Νούκαρης ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με τον Αναστόπουλο.
Η σύνθεση της Εθνικής: Σκαφίδας (57΄ Σκιαθίτης), Μανωλάκης (57΄ Κουτσοποδιώτης), Δημητρίου, Μηχάι (57΄ Αναστόπουλος), Ιγκμπινόμπα (57΄ Σάμιος), Αγγελόπουλος, Αποστολάκης (41΄ Καμπέτσης), Νούκαρης (41΄ Κυριλλίδης), Τσίγκος (25΄ Δημήτρουλας), Παπαδόπουλος (41΄ Γκασούκας), Τζοβάρας (41΄ Τάμπας).