ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

0
538

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα Ολυμπιάδα Mythical και Υπερίωνας αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2.Εξαιρετικοί οι Μπάρδης και Ζαγγανάς.

Στο κατάμεστο κλειστό της Αγίας Παρασκευής, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ξεκίνησαν πιο δυνατά. Ο Κάρμης σε δύο περιπτώσεις δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ζαγγανά. Ο Υπερίωνας στην πρώτη επιθετική του προσπάθεια ευτύχησε να προηγηθεί. Ο Θανασάή δεν μπόρεσε να νικήσει σε πρώτο χρόνο τον Μπάρδη, αλλά στην επαναφορά έκανε το 0-1. Ο Ράπτης είχε την ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα , αλλά αστόχησε από κοντινή θέση και ενώ ήταν μόνος του στο δεύτερο δοκάρι. Ότι δεν κατάφερε ο Ράπτης το έκανε ο Τρουλιτάκης στο 12ο λεπτό.Μετά από υπέροχο συνδυασμό των παικτών του Γιάννη Ζιάβα ο Πάνου έδωσε στον Τρουλιτάκη ο οποίος από κοντά έφερε το ματς στα ίσα.Ο Υπερίωνας έχασε την ευκαιρία να πάρει γρήγορα το προβάδισμα αλλά το φάουλ του Παπαδόπουλο βρήκε το δοκάρι του Μπάρδη. Πρίν βγεί το ημίχρονο η Ολυμπιάδα έχασε και αυτή δύο ευκαιρίες. Νέα μεγάλη ευκαιρίς για τον Υπερίωανα όταν ο Μάντης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπάρδη και στην επαναφορά το πλασέ του Τριάντη εξουδετερώθηκε πάνω στην γραμμή από τον Κωσταντίνου. Πριν βγεί το ημίχρονο η <<Σάντα έχασε και αυτή τις δικές στις ευκαιρίες, με τον Ζαγγανά να δηλώνει παρών και στις δύο περιπτώσεις.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα . Στο 21ο λεπτό ο Παπαδόπουλος με υπέροχη κίνηση έδωσε το 1-2. Η απάντηση της Ολυμπιάδας ήταν άμεση. Ένα λεπτό αργότερα ο Ασημακόπουλος με ωραίο σούτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα για δεύτερη φορά.

Από εκείνο το σημείο και μετά οι δύο ομάδες έχασαν σωρεία ευκαιριών με τους δύο τερματοφύλακες να δίνουν το δικό τους ρεσιτάλ. Στο 36ο λεπτό όμως οι ισορροπίες άλλαξαν.Ο Βασίλης Κατσάμπας αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Θωμά Πάνου.Στο διάστημα που ο Υπερίωνας έπαιζε με παίκτη λιγότερο η <<Σάντα>> αύξηση την πίεση της, αλλά  ο Ζαγγανάς ήταν εκεί. Ο τερματοφύλακας του Υπερίωνα σταμάτησε εντυπωσιακά τις προσπάθειες των γηπεδούχων με κυριότερη αυτή του Πάνου.

Το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να παίρνουν έναν βαθμό. Στους 26 βαθμούς βρίσκεται ο Υπερίωνας, ενώ η Ολυμπιάδα Mythical στους 25 με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιάδα Mythical(Γιάννης Ζιάβας):Μπάρδης, Πάνου, Αημακόπουλος, Κωνσταντίνου, Αλεξόπουλος Λ., ., Τρουλιτάκης, Μαρινάκης, Φλώρος Σ., Μαντούβαλος, Κάρμης, Φλώρος Α. , Σακελαρόπουλος,  Βεργίτσης

Υπερίωνας( Απόστολος Μπελτσίδης):Βαϊδάνης, Θανασάη, Κατσούλας, Τριάντης, Συκαράς, Μάντης, Παπαδόπουλος, Κατσάμπας, Στουπάθης, Θεμιστοκλέους, Γαλακτόπουλος, Κοντός, Ζαγγανάς,Νησιωτάκης