ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗΣΕ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

0
452

Επιτέλους νίκη για τον Πανθρακικό. Η ομάδα της Κομοτηνής επικράτησε 1-0 στο ΔΑΚ απέναντι στον Πλατανιά, στο ματς που άνοιγε το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

«Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Μάνουελ Ρόκα ήταν ο Ντιγκινί, που έστειλε στα δίχτυα του Ολιμπά στο 17’ –και με τη βοήθεια της κόντρας- στην πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων στο ματς. Ο Πλατανιάς θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο πρώτο 20λεπτο, όπου ήταν εξαιρετικός αλλά άτυχος στην τελική προσπάθεια.

Από δύο δοκάρια οι δύο ομάδες στο πρώτο 45λεπτο. Πρώτα οι Χανιώτες με τον Αγκιλέρα (2’) κι εν συνεχεία ο Πανθρακικός με τον Κάσες (20’). Με εννέα τελείωσε το ματς η ομάδα του Χρηστόπουλου λόγω αποβολών του Ιτούα με δεύτερη κίτρινη κάρτα (59’) και του Αγκιλέρα με απευθείας κόκκινη (80’). Σωστά ακυρώθηκε τέρμα του Ντιγκινί στο 60’ ως οφσάιντ.

Πηγή: sport-fm.gr