ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟ ΗΝΙΟΧΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

0
132

Μεγάλη νίκη για τους έφηβους του Ηνίοχου οι οποίοι επικράτησαν της Ολυμπιάδας  με 7-2 στο κλειστό  της Αγίας Παρασκευής.

Σε ένα σκληρό παιχνίδι με πολλά νεύρα η ομάδα του Ζωγράφου αιφνιδίασε τους γηπεδούχος σκοράροντας δύο γρήγορα  γκολ με τους Κωσταντινόπουλο  στο 1 και Σταθόπουλο στο 2.

Η Ολυμπιάδα αν και  έχασε πολλές ευκαιρίες για να ξαναμπεί στο παιχνίδι , κατάφερε να μειώσει στο 14ο λεπτό με τον Ράπτη.Η απάντηση του Ηνίοχου ήταν άμεση καθώς ένα λεπτό αργότερα ο Λάνι έκανε το 3-1 σκορ που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι <μπλε> καθάρισαν το παιχνίδι  σκοράροντας με τους Λάνι στο 24 και Βασιλείου στο 27  και 28 .

Η <Σάντα> συνέχισε να σπαταλάει ευκαιρίες για να μπει ξανά στο παιχνίδι και έτσι ο Λάνι με το τρίτο του προσωπικό τέρμα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφερε η Ολυμπιάδα ήτανε να μειώσει δύο λεπτά πριν την λήξει του παιχνιδιού με τον Σιλιτζήρη.