ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΛΛΗΓΑ: « ΔΙΚΑΙΗ Η ΝΙΚΗ ΜΑΣ»

0
438

Νίκη χρυσάφι πέτυχε ο Άρης στην έδρα της Γλυφάδας δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος. Νίκη εμφατική με 2-4. Ματς που εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο. Τα κορίτσια του Άρη χαρούμενα, δικαιωμένα. Σε συνέντευξη που μας παραχώρησε η αρχηγός της ομάδας Ελευθερία Κολλήγα τόνισε πόσο δύσκολο ήταν το παιχνίδι. Αλλά επεσήμανε την ανωτερότητα της ομάδας της.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

« Καταρχήν να δώσω συγχαρητήρια σε όλες τις συμπαίκτριες μου, στους προπονητές μου και σε όλο το τιμ που ακολούθησε, στους φιλάθλους μας, που ήταν εδώ πέρα. Ήταν για μας ένα πραγματικά πολύ δύσκολο παιχνίδι, πιστεύω πως στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε στα σημεία, αλλά νομίζω πως στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ ανώτεροι, για αυτό και το σκορ έχει διαμορφωθεί έτσι. Και ο αντίπαλος είχε κάποιες ευκαιρίες, μας πίεσε, αλλά μπορώ να πω πως η ομάδα μου ήταν καλύτερη. Ήταν δίκαιη η νίκη μας, συνεχίζουμε. Έχουμε ένα παιχνίδι με την Καρδίτσα στην έδρα μας, και ελπίζω στο τέλος να χαμογελάσουμε. Είδη από σήμερα νιώθουμε καλύτερα. Έχουμε έναν πολύ καλό προπονητή και έναν καλό γυμναστή τον Σάκη Παπαδίνα».