ΕΚΑΝΕ ΤΟ 1-1 Ο ΥΠΕΡΙΩΝΑΣ

0
421

Ένας ψυχωμένος Υπερίωνας επικράτησε με 2-1 της Ολυμπιάδας Mythical και ισοφάρισε την σειρά σε 1-1. Πλεόν η πρόκριση στους τελικούς θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι την Τετάρτη(6/5). Κορυφαίος ο Θανασάι, με σημαντικές απουσίες αγωνιστικέ  η <<Σάντα>>.

Ο Γιάννης Ζιάβας, στερήθηκε τις υπηρεσίες των Κωσταντίνου. Δημήτρη Αλεξόπουλου και Ράπτη.Από την άλλη ο Απόστολος Μπελτσίδης  είχε όλα τα βαριά χαρτιά διαθέσιμα.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό και πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Όμως ο Μπάρδης και η άμυνα των φιλοξενούμενων δεν τους επέτρεψε να σκοράρουν.Τελικά η Ολυμπιάδα Mythical ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα.

Ο Δημήτρης Κάρμης με ωραία προσπάθεια και αριστερό σουτ  νίκησε τον Ζαγγανά, ξεσηκώνοντας το κοινό της ομάδας του. Η απάντηση του Υπερίωνα ήταν άμεση. Ένα λεπτό αργότερα ο Δημήτρης Θανασάι μπήκε στην περιοχή της Ολυμπιάδας, έσπασε με υπέροχο τρόπο την μπάλα στον Σκουτέλη και εκείνος   με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Πριν βγει το ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στο σκόρ, αλλά οι πολύ καλοί  Ζαγγανάς και Μπάρδης κράτησαν το 1-1.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα των Γλυκών Νερών πήρε το προβάδισμα.Ο Θανασάι έκλεψε την μπάλα, και με μια υπέροχη συνεργασία με τον Τριάντη έκανε το 2-1.

Στην συνέχεια το παιχνίδι έγινε ροντέο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα τέρματα. Στα τελευταία λεπτά ο Γιάννης Ζιάβας έπαιξε με πέμπτο παίκτη και η πίεση των φιλοξενούμενων αυξήθηκε. Οι Πάνου, Τρουλιτάκης και Λευτέρης Αλεξόπουλος δεν μπόρεσαν να φέρουν το ματς στα ίσα και έτσι ο Υπερίωνας πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Υπερίωνας(Απόστολος Μπελτσίδης):Zαγγανάς, Κατσούλας, Τριάντης, Συκαράς, Μάντης,  Στουπάθης,  Νησωτάκης,  Παπαδόπουλος, Θεμιστοκλέους, Θανασάι, Κατσάμπας, Σκουτέλης, Ταρνανίδης, Χριστόπουλος

Ολυμπιάδα Mythical(Γιάννης Ζιάβας): Μπάρδης, Πάνου, Ασημακόπουλος, Μαρινάκης, Κάρμης, Μαντούβαλος, Βεργίτσης, Τσιακαλάκης , Φλώρος Α.,   Λ. Αλεξόπουλος, Τρουλιτάκης, Σιλιτζίρης ,Γρηγοριάδης