ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-2-«ΔΥΝΑΤΟ» ΦΙΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ

0
588

Σε αγώνα προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, η εθνική Παίδων αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού.

Τα γκολ της Εθνικής, σημείωσαν οι Βέργος και Νιούμαν, στο 39’ και στο 68΄αντίστοιχα. Αξίζει να σημειωθεί το γεγονός ότι η Εθνική Παίδων έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει αυτή τη νίκη, καθώς στο 7ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου έχασε πέναλτι με τον Οικονόμου.

«Ήταν ένα καλό παιχνίδι προετοιμασίας ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος το ερχόμενο Φθινόπωρο. Ήταν μια καλή προπόνηση για τα παιδιά, με έναν καλό αντίπαλο. Αγωνίστηκαν όλα τα παιδιά που ήταν στην αποστολή και είδαμε θετικά και αρνητικά στοιχεία, τα οποία θα προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε», ήταν τα λόγια του Ομοσπονδιακού Προπονητή, Θεόδωρου Παχατουρίδη.

Εθνική Παίδων: Ηλιάδης (41΄ Μανής), Τζιτζικαλάκης, Κουτουζής, Κοντοβάς, Οικονόμου, Τουμανίδης (41΄ Ρούσος), Δεληγιαννίδης (41΄ Δώνης), Κατσικάς (41΄ Στάικος), Βέργος (41΄ Κουλούρης), Νιούμαν, Σάλιακας (41΄ Γκρόσιος).