ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΩΝ ΣΑΛΑΣ: ΘΕΤΙΚΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

0
491

Την ήττα με 5-3 από την Ιταλία γνώρισε χθες βράδυ η Εθνική Ελπίδων Σάλας στο πρώτο από τα δύο προγραμματισμένα φιλικά της στη γειτονική χώρα.

Οι Έλληνες διεθνείς πήραν γρήγορα τα ηνία του παιχνιδιού και με τέρματα των Σκουτέλη (6΄), Γαλακτόπουλου (9΄) και Βλυσσίδη (19΄) βρέθηκαν να προηγούνται στο πρώτο μέρος με 3-1.

Ωστόσο, τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου εικοσαλέπτου η «σκουάντρα ατζούρα» ξεκίνησε την αντεπίθεσή της και αφού αρχικά μείωσε σε 3-2 σκόραρε ακόμα 3 τέρματα φτάνοντας στη νίκη.

Το δεύτερο φιλικό ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι προγραμματισμένο για απόψε στις 22:00 ώρα Ελλάδος.

Ιταλία – Ελλάδα 5-3 (ημίχρονο 1-3): 5’48’’ Σκουτέλης (0-1), 8’08’’ Γαλακτόπουλος (0-2), 18’06’’ Βλυσσίδης (0-3), 18’26’’ Τεντερίνι (1-3), 22’24’’ Ντανιμπάλε (2-3), 27’20’’ Τεντερίνι (3-3), 28’34’’ Ατζόνι (3-4), 35’14’’ Σαλομόνε (3-5)

Ιταλία (Αλμπάνι): Μοντεφαλκόνε, Μπαγιόκι, Ντι Γκουίντα, Μπατέλα, Σαλομόνε, Ατζόνι, Κανέβα, Ντανιμπάλε, Μπαρόν, Ουγκεράνι, Ντι Ματέο, Πιέρι, Γκαλιάνι, Τεντερίνι, Μπρούνι, Τζανκέτα

Ελλάδα (Σοϊλεμές): Κορακάκης, Φλώρος Α., Βύρης, Σκουτέλης, Πάνου, Φλώρος Β., Δημακόπουλος, Θεοδοσιάδης, Γαλακτόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Βλυσσίδης, Στουπάθης, Μαυραντώνης, Βασιλάς, Αρώνης