ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΩΝ ΣΑΛΑΣ: ΗΤΤΑ ΜΕ 3-0 ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ

0
564

Την δεύτερη ήττα της σε ισάριθμες φιλικές αναμετρήσεις γνώρισε από την Ιταλία η Εθνική Ελπίδων Σάλας χάνοντας με 3-0.

Το συγκρότημα του Στέφανου Σοϊλεμέ βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0 χάρη στα τέρματα των Ντανιμπάλε και Μπαρόν, στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο ένα γκολ του Μπατέλα ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Παρά τις δύο ήττες οι παίκτες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος έδειξαν ένα πολύ καλό πρόσωπο αποδεικνύοντας σε όλους πως το μέλλον αυτής της ομάδας προβλέπεται λαμπρό.

Ιταλία – Ελλάδα 3-0 (ημίχρονο 2-0): Ντανιμπάλε 5′ (1-0), Μπαρόν 6′ (2-0), Μπατέλα 19′ (3-0)

Ιταλία (Αλμπάνι): Μοντεφαλκόνε, Μπαγιόκι, Ντι Γκουίντα, Μπατέλα, Σαλομόνε, Ατζόνι, Κανέβα, Ντανιμπάλε, Μπαρόν, Ουγκεράνι, Ντι Ματέο, Πιέρι, Γκαλιάνι, Τεντερίνι, Μπρούνι, Τζανκέτα

Ελλάδα (Σοϊλεμές): Κορακάκης, Φλώρος Α., Βύρης, Σκουτέλης, Πάνου, Φλώρος Β., Δημακόπουλος, Θεοδοσιάδης, Γαλακτόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Βλυσσίδης, Στουπάθης, Μαυραντώνης, Βασιλάς, Αρώνης