Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ

0
447

Ολοκληρώθηκε η 11η – 12η αγωνιστική σε πρώτο και έβδομο όμιλο, αλλά και το εξ΄ αναβολής παιχνίδι μεταξύ του ΑΟ Πειραιά και του Φείδων Άργους.

Συγκεκριμένα, οι τέσσερις όμιλοι ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους, ενώ ο πρώτος και ο έβδομος έχουν άλλη μία αγωνιστική.

Οι ομάδες που ανεβαίνουν στην Β΄ Εθνική είναι οι Ροδόπη 87′, Μεσολόγγι 2008, Πανηλειακός, Αγία Παρασκευή/Ολυμπιάδα Υμηττού, Σεπολιακός και Ανάληψης ΑΟ. Ο έβδομος νικητής, βάσει της μέχρι τώρα βαθμολογίας, θα προκύψει από τον αγώνα του δευτεραθλητή του πρώτου ομίλου και του πρωταθλητή του έβδομου, δηλαδή από την αναμέτρηση Βασίλισσα Θράκης – Σταυρός Καλυθίων.

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία των ομίλων:

1ος όμιλος

Το ζήτημα του πρωταθλητή έχει ξεκαθαρίσει αφού η Ροδόπη με το συν 7 έχει εξασφαλίσει την άνοδο στην Β’ Εθνική. Τα βλέμματα στρέφονται στην 2η και 3η θέση με τις Βασίλισσες Θράκης και Πιερίδες Μούσες να έχουν μία αγωνιστική μπροστά τους για να εξασφαλίσουν το ένα εισιτήριο για τη συμμετοχή σε αγώνα μπαράζ με τον Σταυρό Καλυθίων.

ΑΕ Καλυβίων – Πιερίδες Μούσες   0-4

ΑΣ Μετέωρα – ΠΑΟΚ Κοζάνης   2-1

Βασίλισσα Θράκης – Ροδόπη 87’   3-0

 

Βαθμολογία

Ροδόπη 87’  30

Βασίλισσα Θράκης  23*

Πιερίδες Μούσες  21*

Αμαζόνες Καλυβίων Τρικάλων   13

Νεφέλες  13

Μετέωρα ΑΣ  7

ΠΑΟΚ Κοζάνης  3

 

2ος όμιλος

Το Μεσολόγγι 2008 είναι πρωταθλήτρια του ομίλου με 19 βαθμούς και ανεβαίνει στην Β’ Εθνική.

 

Βαθμολογία

Μεσολόγγι 2008   19

Ελπίδες Ιωαννίνων   18

Άρτας ΑΟ   11

Ολυμπιακός Μανδουκίου   10

Αμαζόνες Θεσπρωτίας   0

 

3ος όμιλος

Η υπόθεση τίτλος έχει κλείσει αφού ο Πανηλειακός με το συν 7 μπορεί να πανηγυρίσει για την άνοδο στην Β’ Εθνική.

 

Βαθμολογία

Πανηλειακός   28

Ροδιά Ξυλοκάστρου   19

Ατρόμητος Ζαρουχλέικων   18

Αμαζόνες Κορινθίας   16

Δόξα Πηγαδακίων   5

Παναρκαδικός   -5

 

4ος όμιλος

Η Αγία Παρασκευή θα παίξει σε αγώνα μπαράζ με την ομάδα της Ολυμπιάδας Υμηττού αφού ήρθαν σε ισοβαθμία και τα μεταξύ τους παιχνίδια δεν μπορούν να χρήσουν τον πρωταθλητή από την κανονική διάρκεια της σεζόν. Σημειώνεται ότι τα μεταξύ τους αποτελέσματα ήταν 0-1 και 0-1.

 

Βαθμολογία

Ολυμπιάδα Υμηττού   27*

Αγία Παρασκευή   27*

Νηρηίδες Φθίας   18

Άγιος Δημήτριος   12

Ωρεών   6

Συκάμινου ΑΟ   -2

 

5ος όμιλος

Ο Σεπολιακός είναι ο πρωταθλητής του 5ου ομίλου και ανεβαίνει στη Β’ Εθνική.

Πειραιά ΑΟ – Φείδων Άργους   2-2

 

Βαθμολογία

Σεπολιακός   22

Άρης Τρίπολης   19

Φείδων Άργους   8

Πειραιά ΑΟ   7

Τοξότης ΑΟ   0

 

6ος όμιλος

Η Ανάληψη είναι και επίσημα πρωταθλήτρια του 6ου ομίλου.

 

Βαθμολογία

Ανάληψης ΑΟ   30

Ιεράπετρα ΑΣ   17

Αστήρ Περάματος ΑΕ   15

Νεάπολης Λασιθίου ΑΕ   14

Εργοτέλης ΓΣ   11

Ιεράπετρα ΑΟ   -6*

*Έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα

 

7ος όμιλος

Ο Σταυρός Καλυθίων αναμένεται να πάει στα μπαράζ με την Βασίλισσα της Θράκης όπου και θα κριθεί ποιος θα είναι ο έβδομος που θα συμπληρώσει τη λίστα των ομάδων που θα ανέβουν στα σαλόνια της Β’ Εθνικής.

29/4   14.00   ΑΕ Καλλιθέας – Κωακός Φίλινος

 

Βαθμολογία

Σταυρός Καλυθίων   19*

Κωακός ΑΟ Φιλίνος   11

ΑΕ Καλλιθέας   0

 

*Μπαράζ

 

Πηγή: skygoal.gr