Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL – ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Ο ΔΟΥΚΑΣ

0
243

Νικηφόρα συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα ο Δούκας, επικρατώντας με 7-3 του Μινώταυρου, για την 11η αγωνιστική.

Μοιρασμένο θα χαρακτηριζόταν το παιχνίδι ανάμεσα στους δύο συλλόγους, με την νικητήρια ομάδα να ξεφεύγει στο σκορ με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Παρά την προσπάθεια των παικτών του Γκαϊφύλλια, σύμφωνα με το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερο ποδόσφαιρο, “εκμεταλλεύτηκαν” την έδρα τους, και πήραν την πολυπόθητη νίκη. Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε την ομάδα του Δούκα να προηγείται με την διαφορά των δύο τερμάτων (4-2). Ο Μινώταυρος από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου σταμάτησε να προβάλλει ουσιαστική αντίσταση στην αντίπαλη ομάδα, με αποτέλεσμα να χάνει έδαφος και να καταλήξει στην ήττα. ‘Ετσι, ο Συκαράς και οι συμπαίκτες του κατάφερεαν με αυτή την νίκη να διατηρήσουν την ομάδα τους στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δούκας – Μινώταυρος 7-3 (4-2): Σταυρίδης (7-4), Κονδυλάτος (3-2), Συκαράς (2-0, 5-2, 6-3), Τσατσούλης (1-0), Μικέλης (4-2), Σουλοβάρι (5-3),Φιλίππου (2-1), Πολεμαρχάκης (2-2).

Κίτρινες κάρτες: Κουβαράς.