Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ Ο ΓΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

0
381

Στις νίκες επέστρεψε ο ΓΣ Σαλαμίνας αφού, μετά την αναμενόμενη ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Αθήνα ’90, επικράτησε εντός έδρας με 6-4 του Νέου Ικόνιου Σάλας στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής και έκανε ακόμα ένα μεγάλο βήμα για την παραμονή του.

Οι «Νησιώτες» μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν γρήγορα να πάρουν προβάδισμα τριών τερμάτων χάρη στα γκολ των Παπαδόπουλου (4’), Θεοδοσιάδη (6’) και Σίμου (11’), ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με τον Ρωμαντζή στο 12’ έκαναν το 3-1, αποτέλεσμα που έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για το Νέο Ικόνιο, καθώς πρώτα ο Μαυραντώνης (21’) μείωσε σε 3-2 και ο Κοντογεώργης στο 27’ ισοφάρισε σε 3-3 δίνοντας νέα τροπή στην αναμέτρηση. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι απέκτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και με δύο γκολ του Κουτσουπά (34’, 36’) και ένα του Σταφσουλάι (36′) πέρασαν μπροστά στο σκορ με 6-3. Το τελικό 6-4 διαμόρφωσε ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Παπαδημητρίου.

ΓΣ Σαλαμίνας – Νέο Ικόνιο Σάλας 6-4 (ημίχρονο 3-1): Παπαδόπουλος 4’ (1-0), Θεοδοσιάδης 6’ (2-0), Σίμου 11’ (3-0), Ρωμαντζής 12’ (3-1), Μαυραντώνης 21’ (3-2), Κοντογεώργης 27’ (3-3), Κουτσουπάς 34’ (4-3), Σταφσουλάι 36’ (5-3), Κουτσουπάς 36’ (6-3), Παπαδημητρίου 39’ (6-4)

Φωτογραφία: tolis-ntelos.blogspot.gr