Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΓΙΑ… ΦΙΛΗΜΑ!

0
210

Ολοένα και πιο κοντά στην υπόθεση παραμονή βρίσκεται ο ΓΣ Σαλαμίνας που επικράτησε εντός έδρας με 4-2 του Υπερίωνα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας στη Σαλαμίνα ήταν ιδιαίτερα κρίσιμος και για τους δύο αντιπάλους, αφού όποιος από τους δύο έφτανε στο πολυπόθητο «τρίποντο» θα έκανε ένα παραπάνω βήμα για την παραμονή. Το ματς για τους γηπεδούχους ξεκίνησε ιδανικά με τον Σίμου στο 8’ να ανοίγει το σκορ. Χρειάστηκε να περάσουν 9 ολόκληρα λεπτά για να αντιδράσει ο Υπερίωνας κάτι που τελικά το κατάφερε στο 17′ με τον Κατσάμπα. Ο Σίμου σε διάστημα ενός λεπτού έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του πετυχαίνοντας δύο γκολ στο  18’ και στο 19’ (το δεύτερο με ψαλιδάκι) ανεβάζοντας έτσι το δείκτη του σκορ στο 3-1. Ο Θεοδοσιάδης στο 38’  έγραψε το 4-1 για τη Σαλαμίνα, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα με τον Κατσούλα σε 4-2 διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ήταν η τέταρτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Κώστα Μιχαλάκη που ανέβηκε στην έβδομη θέση της βαθμολογία με 13 βαθμούς, έναν περισσότερο από την ομάδα του Υπερίωνα.

ΓΣ Σαλαμίνας – Υπερίων 4-2 (ημίχρονο 3-1): Σίμου 1-0 (8’), Κατσάμπας 1-1 (17’), Σίμου 2-1 (18’), Σίμου 3-1 (19’), Θεοδοσιάδης 4-1 (38’), Κατσούλας 4-2 (39’)