Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΕΦΕΡΕ «ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ» Ο ΗΝΙΟΧΟΣ

0
132

«Φωτιά» πήρε το πρωτάθλημα μετά την ήττα – σοκ της Αθήνας ’90 από τον Ηνίοχο στο κλειστό της Πολιτείας.

Οι γηπεδούχοι που στερήθηκαν των υπηρεσιών των Μπούσμπουρα, Μουρδουκούτα και Ζιάκα ηττήθηκαν με 4-2 από τον πολύ δυνατό Ηνίοχο και νοιώθουν πλέον καυτή την «ανάσα» του Δούκα που μείωσε στον έναν βαθμό.

Η ομάδα του Γρηγόρη Γκουγκουλίτσα είχε την κατοχή της μπάλας ωστόσο η συνεχής πίεση των παικτών του Ηνίοχου απέφερε το πρώτο γκολ. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 6’ ο Μπάσο και τρία λεπτά αργότερα ο Μεσσηνέζης έκανε το 2-0 δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως οι προσπάθειές τους αποδείχθηκαν άκαρπες, χάρη στην πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Ηνίοχου. Στο 30’ ο Μεσσηνέζης πλάσαρε ιδανικά τον Θεοφίλου γράφοντας το 3-0, ενώ ο Βαρσαμόπουλος σε ακόμα μία αντεπίθεση διεύρυνε το προβάδισμα για τη ομάδας του.

Το μόνο που κατάφεραν οι πρωταθλητές ήταν να μειώσουν σε 4-2 με τα γκολ του Θεοδωρόπουλου στο 37’ και του Μπεγκάι ένα λεπτό πριν τη λήξη.

Σημαντική νίκη για τον Ηνίοχο που μπήκε πλέον στην τετράδα των πλέι οφ, ξεπερνώντας κατά δύο βαθμούς τον Μινώταυρο.

Αθήνα ’90: Αχής, Γκρίτζαλης, Μπεγκάι, Αρβανίτης, Παπαευστρατίου, Μαλτέζος, Δάμης, Θεοδωρόπουλος, Κριτσιώπης, Μπούσμπουρας, Θεοφίλου.