Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΕΥΚΟΛΟ «ΤΡΙΠΟΝΤΟ» ΓΙΑ ΔΟΥΚΑ

0
464

Πετυχαίνοντας πέντε γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Δούκας επικράτησε στο Δαΐς του Ηνίοχου με 10-2 σε παιχνίδι για την 16η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας Futsal.

Οι παίκτες του Άλκη Βανδώρου δεν άφησαν σε κανένα σημείο του αγώνα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους, προσθέτοντας ακόμη μια ευρεία νίκη στο ενεργητικό τους.

Δύο γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Δελαπόρτας, Κονδυλάτος και Τριάντης ενώ μία φορά σκόραραν οι Κουβαράς, Μικέλης, Αργύρης και Μάνος (αυτογκόλ). Για τους ηττημένους, που παραμένουν χωρίς νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές σκόραραν οι Σκαρτσιούνης και Μάντης.

Αρνητικό στοιχείο του αγώνα ήταν ο τραυματισμός του αρχηγού των γηπεδούχων, Νίκου Σταυρίδη, όπου αποχώρησε μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με πόνους στο γόνατο και θα υποβληθεί σε εξετάσεις για εκτιμηθεί η σοβαρότητα της κατάστασής του.