Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL – «ΑΣΣΟΣ» ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ, «ΜΟΙΡΑΣΙΑ» ΣΤΗΝ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

0
336

Ολοκληρώθηκε χθες βράδυ το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Σάλας.

Μετά τη μεγάλη νίκη της Αθήνας ’90 επί του Δούκα στο ντέρμπι της αγωνιστικής, την αυλαία έριξαν οι αναμετρήσεις Νέο Ικόνιο – Μινώταυρος και Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής – Ηνίοχος.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ  7-5

Σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχε το Νέο Ικόνιο, επικρατώντας με 7-5 του Μινώταυρου. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο (4-4) για τους δύο συλλόγους, με τους παίκτες του Θανάση Ζάχου να είναι πιο ψύχραιμοι και να «εκμεταλλεύονται» το δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα από το Πέραμα πρόσθεσε δύο ακόμη γκολ στο ενεργητικό της πετυχαίνοντας τη παρθενική της νίκη στο πρωτάθλημα.

Για τους γηπεδούχους από δύο γκολ σημείωσαν Κατεβτσάν και Χονδρουδάκης ενώ το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν και οι Ρωμαντζής, Παπαδημητρίου και Γκότσης

Στην αντίπερα όχθη, για τους «Ταύρους» χατ-τρικ πέτυχε ο Καρδάσης ενώ ένα γκολ πέτυχαν Φιλίππου και Τριάντης.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΗΝΙΟΧΟΣ 6-6

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής Ολυμπιάδα και Ηνίοχος. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 4-4, ωστόσο, και το δεύτερο μέρος δεν ανέδειξε νικητή, με γηπεδούχους και φιλοξενούμενους να σκοράρουν από δύο γκολ επιπλέον διαμορφώνοντας το τελικό 6-6.

Δύο γκολ για την Ολυμπιάδα πέτυχαν Πάνου και Ράπτης, ενώ από ένα Κάρμης και Αλεξόπουλος. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Μάνος σημειώνοντας χατ-τρικ, με τους Κολυμπίρη, Σκαρτσιούνη και Μεσσηνέζη να βάζουν και την δική τους υπογραφή στο παιχνίδι.