Ανατροπή και “τετράδα”

0
658

Σπουδαία νίκη-ανατροπή που σήμανε παράλληλα και την είσοδο στην πρώτη 4αδα της βαθμολογίας, πανηγύρισε η ομάδα Νέων του Πανιωνίου, που επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Ηρακλή, με όλα τα τέρματα να σημειώνονται στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Γλυφάδας για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λιγκ. Ο Ηρακλής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 75’ με το γκολ του Αμαραντίδη, ωστόσο οι Νεοσμυρνιώτες μέσα σε τέσσερα λεπτά όχι μόνο ισοφάρισαν, αλλά πήραν και το τρίποντο. Ο Αρσενίδης στο 87΄έφερε το ματς στα ίσια, για να έρθει ο Μάκης Βουκελάτος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να ολοκληρώσει τη μεγάλη ανατροπή και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής, ξεχώρισε η εκτός έδρας νίκης της Ξάνθης επί του Ατρόμητου με 3-1. Στα υπόλοιπα αποτελέσματα: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-1, Παναιτωλικός-Πλατανιάς 2-1, Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 1-2, ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα 3-0, Λάρισα-Λεβαδειακός 1-2, ΠΑΟΚ-Βέροια 5-0.