Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: «ΞΥΠΝΗΣΕ» ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Η ΣΑΛΑΜΙΝΑ

0
231

Με πολύ καλή παρουσία, κυρίως στο δεύτερο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού, ο ΓΣ Σαλαμίνας επικράτησε με 7-4 του Αία Παλλήνης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, πανηγυρίζοντας την τρίτη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Οι Νησιώτες, εκμεταλλευόμενοι για ακόμα ένα ματς την έδρα τους, προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό του παιχνιδιού με εξαιρετικό γκολ στην κόντρα του τερματοφύλακά τους Αθανασάκου. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον αρχηγό τους Διονύση Νικολάου, ωστόσο ο Παπαδόπουλος στο 7’ έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ο Τζάνης σκόραρε για λογαριασμό του Αία Παλλήνης στέλνοντας τον στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 2-2.

Τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου έκριναν την έκβαση του παιχνιδιού αφού μέσα σε διάστημα επτά λεπτών, η Σαλαμίνα πέτυχε τρία γκολ με τους Σταφσουλάι, Σίμου και Θεοδοσιάδη ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 5-2. Ο Νικολάου σκόραρε στο 31’ μειώνοντας σε 5-3, όμως ο Σίμου τρία λεπτά αργότερα έγραψε το 6-3. Ο Τζάνης μείωσε ξανά στα δύο γκολ στο 37’, ωστόσο ο Σίμου διαμόρφωσε στο 39’ το τελικό 7-4 πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του γκολ.

Μετά και από αυτή τη νίκη η Σαλαμίνα έφτασε τους 10 βαθμούς ενώ ο Αίας Παλλήνης έμεινε στους 3.

ΓΣ Σαλαμίνας – Αίας Παλλήνης 7-4 (ημίχρονο 2-2): Αθανασάκος 1-0 (1’), Νικολάου 1-1 (2’), Παπαδόπουλος 2-1 (7’), Τζάνης 2-2 (18’), Σταφσουλάι 3-2 (21’), Σίμου 4-2 (22’), Θεοδοσιάδης 5-2 (28’), Νικολάου 5-3 (31’), Σίμου 6-3 (34’), Τζάνης 6-4 (37’), Σίμου 7-4 (39’)

ΓΣ Σαλαμίνας: Αθανασάκος, Σταφσουλάι, Σίμου, Μπάγιος, Ασλάνι, Παπαδόπουλος, Καρνέσης, Θεοδοσιάδης, Αργυρός, Φουρίκης, Λένης, Λέτκας, Τσικίλαρος, Δρίβας

Αίας Παλλήνης: Δανάσσης Αφεντάκης, Νικολάου, Κουνίδης, Τζάνης, Κοντός, Κροντήρης, Σπύτου, Μαρκίδης, Πρατάρης, Λουρής, Πατραμάνης, Γαλακτόπουλος, Prhti, Λεστάκης