Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Η ΣΑΛΑΜΙΝΑ

0
278

Στις νίκες επέστρεψε το βράδυ της Δευτέρας ο ΓΣ Σαλαμίνας, αφού στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής επικράτησε εντός έδρας με 6-3 του Νέο Ικονίου, σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι,

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο εικοσάλεπτο στο οποίο βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 χάρη στα γκολ των Θεοδοσιάδη και Αργυρού.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Κατεβτσιάν σε 2-1, ωστόσο ο Λέγκας 7 λεπτά αργότερα έκανε το 3-1 για τη Σαλαμίνα. Από εκείνο το σημείο και μετά το Νέο Ικόνιο βγήκε μπροστά και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 με τους Βασίλα (30′) και Κανέλλο (34′). Όμως, στα λίγα λεπτά που απέμεναν για τη λήξη μια αντεπίθεση διαρκείας από τους παίκτες του Κώστα Μιχαλάκη, που σημείωσαν 3 γκολ σε 4 λεπτά, χάρισε στους Νησιώτες τη νίκη.

ΓΣ Σαλαμίνας – Νέο Ικόνιο 6-3 (ημίχρονο 2-0): Θεοδοσιάδης 1-0 (5’), Αργυρός 2-0 (8’), Κατεβτσιάν 2-1 (21’), Λέγκας 3-1 (28’), Βασίλας 3-2 (30’), Κανέλλος 3-3 (34’), Σταφσουλάι 4-3 (35’), Σίμου 5-3 (39’), Σίμου 6-3 (39’)

ΓΣ Σαλαμίνας (Κώστας Μιχαλάκης): Αθανασάκος, Σταφσουλάι, Σίμου, Θεοδοσιάδης, Μπάγιος, Παπαδόπουλος, Λένης, Λέγκας, Τσικλίλαρος, Δρίβας, Ασλάνι, Καρνέζης, Φουρίκης, Αργυρός

Νέο Ικόνιο (Θανάσης Ζάχος): Κορακάκης, Κατεβτσιάν, Μαυραντώνης, Πασσαλής, Κανέλλος, Γκότσης, Μπρίμπος, Μπαχτής, Καρασάββας, Βασίλας, Σάγρης, Κομπογεώργης, Μπόης, Ζαβιτσάνος