Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΙ ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

0
467

Το κεφάλαιο «πρωτάθλημα» έκλεισε ήδη από χθες. Οι Αμαζόνες Δράμας επικράτησαν με 1-0 μέσα στο Ηράκλειο επί του Εργοτέλη και βαθμολογικά στέφθηκαν πρωταθλήτριες 2013-1014!

Τον υποβιβασμό στην Β΄ Εθνική υπέγραψε η Πανσερραϊκή που ηττήθηκε στο Βόλο με 4-1 και βρίσκεται στην προτελευταία θέση, 9 βαθμούς μακριά απο τον Βόλο.

Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι που έγινε στο Περιστέρι όπου ο Ατρόμητος υποδέχθηκε την Καρδίτσα. Οι γηπεδούχες είχαν εξαιρετική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε με 3-0. Η μεγάλη ανατροπή ήρθε στην επανάληψη. Η αναμέτρηση ήταν στο 4-2 όταν η τερματοφύλακας του «αστεριού» Χατζηαντωνίου δέχτηκε μπαλιά στο πρόσωπο και με δυσκολία συνέχισε τον αγώνα. Το ματς έληξε 4-4 με τον Ατρόμητο να χάνει την ευκαιρία να περάσει την τέταρτη Γλυφάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Βόλος 2004 – Πανσερραϊκή   4-1

(Γάτσιου, Τσιρδάνη, Οικονόμου, Λόγου – Μπιζεργιαννίδου)

Ατρόμητος Αθ. – Ελπίδες Καρδίτσας   4-4

(Κοντομίχη, Κατρόση, Ζουμπουλάκη – Κόγγουλη, Ζντράβκοβιτς, Στρετένοβιτς 2)

10. Κρήσσες Ρεθύμνου   17   -6*

*Το σωματείο Κρήσσες Ρεθύμνου έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής.

Πηγή: skygoal.gr