Ήττα με πολλά παράπονα

0
560

Η ομάδα Κ20 της ΑΕΚ ηττήθηκε από τη αντίστοιχη του Ατρομήτου με 1-0 στο γήπεδο του Ρουφ, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σουπερλίγκα.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν αρκετά παράπονα για τη διαιτησία και χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως αποβλήθηκε ο Στέλιος Μανωλάς για διαμαρτυρίες προς το διαιτητή.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε για τους “Περιστεριώτες” ο Λαζαρίδης στο 59ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκε ως αλλαγή για τους γηπεδούχους ο Νίκολα Ζιβάνοβιτς, που είχε σύντομο πέρασμα από την “Ένωση” τη χρονιά της Γ’ Εθνικής.

Στη σχετική βαθμολογία ο Ατρόμητος με τη νίκη του αυτή παρέμεινε ισόβαθμος με τον Ηρακλή στην 8η θέση, με την ΑΕΚ να μένει στην 6η θέση έχοντας 29 βαθμούς.