Ήττα για Αθήνα ’90 στο main round του Futsal Cup

0
698

Το πρώτο της παιχνίδι στο main round του Uefa Futsal Cup έδωσε το απόγευμα στη Σερβία η μοναδική μας εκπρόσωπος και πρωταθλήτρια Ελλάδας, Αθήνα ’90, όμως δεν τα κατάφερε απέναντι στην Lidselamsh. H ελληνική ομάδα ηττήθηκε με 3-1 από την ομάδα από τη Σερβία και θα επιδιώξει στους επόμενους δύο αγώνες κόντρα στην Ekonomak από τη Λευκορωσία και την Κροατική Nacional Zagreb να νικήσει και να περάσει στην επόμενη φάση.

Το ματς: Πολύ δυνατά μπήκαν στο παιχνίδι οι Σέρβοι, αφού ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις 47 δευτερόλεπτα μετά από την έναρξη του ματς με τον Ιβανόφ. Το 2-0 για την αντίπαλο της ελληνικής ομάδας έγινε στο 12ο λεπτό από τον Κολμπ, με την Αθήνα ’90 να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 18′ να μειώσει με το άστοχο πέναλτυ που εκτέλεσε ο Μπεγκάϊ (δοκάρι). Αυτό που δεν κατάφερε ο Μπεγκάϊ το έκανε στο 31ο λεπτό ο Χουχούμης, βάζοντας και πάλι στο παιχνίδι τους πρωταθλητές. Παρ όλα αυτά η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ, αντίθετα η Lidselamsh με τον Ζιγκάλκο διαμόρφωσε στο 39′ το τελικό 3-1.

Επόμενος αντίπαλος της Αθήνα ’90 είναι η Ekonomak.